Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, o.p.s. ve spolupráci s KO SPMP ČR pobočný spolek nejen pro nás, opět zorganizovali XXVII. ročník celostátní sportovní olympiády pro osoby s mentálním postižením s mezinárodní účastí o putovní pohár.  Akce proběhla v pátek dne 20.9.2024 v hotelu H-Resort v Kunčicích pod Ondřejníkem. Vzhledem k podmáčenému sportovišti v centru města bylo i slavnostní zahájení a průběh olympiády přemístěn na hory do Kunčič pod. O. Vzhledem k provizorním podmínkám byly disciplíny upraveny, jak řekl Martin: “ Poprvé jsem běžel na olympiádě do kopce a bylo to zajímavé“. V překladu: „Málem mě trefil šlak!“ ;-) Značně podpořeni náměstkem sociálních služeb panem Marcelem Sikorou, který se sám zapojil do některých disciplín,  se naši borci překonali a zaznamenali opět velký úspěch! Jediná žena našeho sportovního družstva vybojovala 2. místo v atletice a celkové druhé místo za ženy. Muži svoji společnou silou asi více přispěli v přetahování lanem, kde vybojovali 2. místo v družstvech. Sečteno, podtrženo to dalo dohromady celkové třetí místo za družstva!!! Moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci!

Již tento víkend nás čeká další sportovní klání a to tradiční turnaj ve stolním tenise v Havířově, kam jedou naši sportovci v sobotu na svátek české státnosti. Nemůže být hezčí způsob oslavy, než vyhrát první místo na Václava! Tak držíme palce!!!